oceniający

Edytuj post
grabarz
Kim jestem?
Jestem człowiekiem z dość dziwnym charakterem  trochę sarkastycznym, trochę wrednym, jednak nigdy nie brakuje mi choć trochę dobrego humoru, nawet wtedy, gdy mój dzień nie zacznie się zbyt dobrze. Może kogoś to zdziwi, ale jestem kobietą, w dodatku z dość dziwnym sposobem na życie.

Jak oceniam?
Przyznając się od razu, oceniam surowo (przynajmniej staram się to robić), czytam wszystko od deski do deski nawet wtedy, kiedy tekst nie przypadnie mi do gustu. Skłamałabym, gdybym napisała, że nie zwracam dużej uwagi na szatę graficzną. Robię to, a na moje nieszczęście jestem osobą dość pedantyczną jeśli chodzi o grafikę, więc wypatrzę nawet najmniejsze niedociągnięcie. Bądź co bądź, treść zawsze będzie stanowić dla mnie najważniejszy element bloga i to na niej skupiam się zawsze najbardziej. Ponadto, staram się dokładnie wytłumaczyć jak nie popełniać tych samych błędów ponownie (jeśli tego nie potrafię, odsyłam do poradnika). Uwielbiam wszelkie reaction pics, tak trochę dla humoru.
Można mnie znaleźć tutaj tutaj i tutaj.


Co oceniam?
Bardzo chętnie przyjmę w swoje rączki opowiadania wszelakiej maści, poczynając na kryminałach a na romansach kończąc. Wielką miłością param również do poezji, blogów prowadzonych w wersji anglojęzycznej. Jestem w stanie przyjąć wszystko, czego nie wymienię poniżej.

Czego nie oceniam?
Nie ocenię anime/manga, opowiadań prowadzonych grupowo (tak zwane RPG), pamiętników typu „Dzisiaj wstałam i zjadłam śniadanie”, blogów o tematyce kosmetycznej, poradników językowych (NIE dotyczy j. angielskiego), przedmiotowych, gazetek, blogów posiadających tylko informacje o celebrytach, blogów tematycznych. Mimo tego że naprawdę kocham książki, raczej zrezygnuję z ich recenzji.

Oceniam szablonowo, skontaktować możesz się ze mną poprzez mail deadtravel@gmail.com oraz ask.fm/mentior.

***

Psia Gwiazda
Kim jestem?
Zacznę od tego, iż nie widzę większego sensu w opisywaniu swojej osoby, gdyż nie to jest najważniejsze. To, jaki mam charakter, pozostawię Wam, czytelnikom, do oceny. W swoim opisie, jako oceniającej, wolę uwzględnić to, co przyjmę z otwartymi ramionami, co wolałabym omijać szerokim łukiem, a także to czym się kieruję podczas oceniania. Myślę, że to w zupełności wystarczy.
Jak oceniam?
Przede wszystkim na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż, w moim mniemaniu, oceniam surowo. Staram się podchodzić do sprawy na tyle profesjonalnie, na ile to możliwe, dlatego, zgłaszając się do mnie, możecie liczyć na to, że w miarę swoich sił i chęci przeczytam wszystko od początku do końca.
Kieruję się przede wszystkim oceną treści, która to dla mnie jest najważniejsza, tak, jak podczas czytania książki. Szata graficzna, owszem, też jest istotnym elementem bloga, ponieważ stanowi jego tło; według mnie powinno być ono przejrzyste i niemęczące. Przy ocenie treści uwagę zwracam przede wszystkim na styl, barwne opisy, ciekawe kreacje bohaterów, a także poprawność.
Co oceniam?
Z chęcią ocenię opowiadania, poczynając od obyczajowych, przez psychologiczne, na kryminalnych kończąc. Wspomnieć również pragnę o tym, iż lubuję się w fanfiction o tematyce potterowskiej. Nie będę precyzować dokładniej swoich upodobań, gdyż przyjmę pod swoje skrzydła wszystko to, czego nie ujmę w następnym akapicie.
Czego nie ocenię?
Jak zapewne łatwo się domyśleć, określę teraz rodzaje blogów, które, jak już wcześniej wspomniałam, wolałabym omijać szerokim łukiem. Przede wszystkim nie znam się na anime czy mandze, dlatego też nie chciałabym nikogo potraktować niesprawiedliwie, więc uprzejmie proszę o nie zgłaszanie do mnie blogów o tejże tematyce. Nie pragnę także urazić niczyich uczuć, więc z pamiętnikami radzę się kierować do tych oceniających, które je z chęcią przeczytają. Cóż jeszcze? Nie przepadam za blogami o kapelach, czy sławnych osobach, nie znam się na grafice. Jeśli jednak komuś bardzo by zależało na mojej ocenie – proszę kierować wszelkie pytania na mój mail, który znajduje się na samym końcu tego opisu. Jestem pewna, że dojdziemy do porozumienia.

Oceniam szablonowo oraz nieszablonowo, choć preferuję tę pierwszą opcję.
W razie pytań: gwiazda.psia@gmail.com bądź GG: 44511512.


***

Locofuego
Kim jestem?

Jak oceniam?

Co oceniam?

Czego nie oceniam?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skomentuj

Credits crazykira-resources | LeMex ShedYourSkin | ferretmalfoy masterjinn | colourlovers FallingIntoCreation